Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 17.09.2019, 09:41

Головна» Публікації » Страх публічного виступу. Як позбутися?

Страх публічного виступу. Як позбутися?

Важко собі уявити, скільки цікавих думок, дотепних жартів і веселих тостів ми ніколи не почуємо, скільки фантастичних танців не побачимо і про скількох людей в світі ми взагалі нічого не дізнаємося. І все через соціальну тривогу, якою страждає, за даними, 5-10% дорослого населення. Однією з найбільш розповсюджених форм соціальної тривоги є страх виступати перед аудиторією. Як би ми не уникали ситуацій, пов’язаних з публічними виступами, вони все одно виникнуть у нашому житті. Насправді «аудиторну хворобу» не так важко вилікувати,  існують ефективні методики подолання, які складаються з спеціальних вправ і практик, головне бажання працювати над собою. 


Для того, щоб зрозуміти як подолати цю проблему, варто згадати: страх перед публічним виступом напевно прийшов з самого дитинства. Багато хто пам'ятає себе, виступ перед класом з віршем або рефератом призводив в ступор, голос тремтів, заїкався, важко було зв'язати слова. Навіть тоді, коли вивчений матеріал вдома відлітав від зубів. Що ж сталося в момент публічного виступу, як подолати цей страх? Існує кілька загальних рекомендацій, які допоможуть набратися впевненості і спокійно виступити перед аудиторією.


1. Не бійтеся публічно зробити помилку – саме це тривожить більшість людей. В результаті хвилювання збільшується вірогідність помилки, і виходить замкнуте коло. Пам’ятайте, що жодна людина не застрахована від помилок і погрішностей у мові, навіть професійні оратори. Найкращий спосіб не боятися помилок – це сприймати їх як мотивацію для розвитку в собі вміння виходити зі складних ситуацій. Також дуже важливо пам’ятати, що неможливо сподобатися кожному слухачеві, а помилки – це чудовий стимул для вдосконалення своїх навичок публічних виступів.
2. Репетируйте, заздалегідь уявляйте бажаний результат. Позбутися страху публічних виступів можна, якщо представляти свій успіх, а не провал. Негативні думки перед виступом лише примусять вас нервуватися ще більше.
3. Заздалегідь плануйте зміст вашої промови, робіть замітки. Не говоріть про те, чого ви не знаєте чи в чому не розбираєтеся. Також важливо навіть у вивчену й відрепетирувану промову вставляти щось своє, додавати елемент імпровізації й жартувати. Дуже важливо, щоб тема промови вам подобалася.
4. Не дозволяйте минулому впливати на теперішнє. Забудьте про дитячі травми й негативний досвід публічних виступів. Здолати страх перед виступом можна, якщо згадати, що успішними ораторами не народжуються, ними стають.
5. Не думайте погано про своїх слухачів. Поширена помилка багатьох молодих ораторів у переконанні, ніби аудиторія дуже хоче їх принизити. Від цього хвилювання зростає, а слова плутаються. Думайте про те, що ваші слухачі прихильно сприйматимуть все, що ви скажете, і виступати стане значно простіше.
6. Відпочивайте перед виступом – лягайте спати раніше й уникайте стресів. Добре допомагає тепле молоко на ніч, спокійна музика чи гарна книга. Намагайтеся не ставити важливі зустрічі чи відповідальні справи на день перед виступом.
7. Обережніше зі стимуляторами – багато хто вважає, що міцна кава чи трохи алкоголю є чудовим способом підбадьорити себе перед виступом. Насправді після таких стимуляторів контролювати себе стає складніше, а це може негативно вплинути на якість майбутнього виступу.
8. Пам’ятайте про правильне дихання та загальний контроль організму. Перемогти страх перед публікою легше, якщо опанувати себе, глибоко дихати і вивести надлишок енергії за допомогою спеціальних вправ.
9. Щоб не боятися виступати на публіці, під час виступу фокусуйте погляд на доброзичливих і усміхнених обличчях. Виділяйте в натовпі тих, хто ставиться до вас приязно, це додає впевненості.
Всі ці поради допоможуть вам подолати страх публічних виступів, але головна з них – це тренування, тренування і ще раз тренування. Побороти хвилювання перед виступом з першого разу неможливо, і це нормально, пам’ятайте про це.

Юлія Шпилевська, 
практичний психолог 
Соціально-психологічного центру м. Славутич 
(за матеріалами мережі Інтернет)

Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (03.04.2018)
Переглядів: 209 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2019 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz