Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 15.08.2018, 09:37

Головна» Публікації » Він повернувся…інший

Він повернувся…інший

Четвертий рік поспіль в Україні триває боротьба за власну державну незалежність і територіальну цілісність. Внаслідок подій на Сході стресового навантаження більшою чи меншою мірою зазнає все населення країни, але найбільше за все страждають сім’ї учасників бойових дій.

Коли розлучається звичайна сім’я, на це не звертають уваги. Коли розлучається сім’я після повернення чоловіка з АТО, громадська думка засуджує: кинула героя, він таке переніс, а вона не зрозуміла, не потерпіла. Розберемося чому все так. Коли чоловік повертається із зони бойових дій, дружина так і продовжує воювати, тільки не на своїх фронтах. Найпершою проблемою, із якою стикаються дружини бійців, є те, що вони надто тривожаться за чоловіків. У такий «режим» жінки потрапляють за час перебування чоловіка на війні. Після повернення додому, не всі можуть одразу залишити його. Навіть коли чоловік йде на зустріч із побратимами, жінка тривожаться та проявляє забагато піклування і це дуже дратує, тому бійці обирають зустріч із друзями, бо їх ніхто не розуміє вдома.

«У прагненні максимально комфортно облаштувати побут свого захисника, найрідніші люди деколи не помічають потреб його самого. Деколи опіка рідних є настільки нав’язливою, що змушує військового шукати порятунку не від ворога, а вже від рідних людей».

Друга проблема – брак спілкування. Саме через це багато сімей і руйнується. Близькі не завжди розуміють, що пережив боєць. При спробі розповісти те, що накопичилося, від них відмахуються: «Досить вже говорити про цю війну», «Тут війни немає, забудь вже», «Не грузи, у тебе все занадто складно». Так, здебільшого це дійсно важко слухати, надто важкі теми виринають, але пам’ятайте, що зцілення відбувається, тільки тоді, коли людина починає говорити про проблему.

«Чоловіки без спілкування, без відвертих та близьких стосунків з дружиною, замикаються, їм складно порозумітися зі своїми близькими і часто хочеться повернутися на Схід».

Саме через брак спілкування часто між подружжям виникає непорозуміння. Наприклад, жінка хоче, щоб чоловік завжди знав про те, що її непокоїть, і вважає проблеми, які помітні для неї, очевидними і для чоловіка, але на практиці чоловік може просто не здогадуватися про них. Але жінка нічого не каже чоловікові, але ображається, що він не здогадується сам. Під час найменшого непорозуміння ця образа перетворюється у сварку, яка з точки зору чоловіка не має жодної причини. Таких непорозумінь у стосунках є багато і вони навіть можуть стати причиною розриву. Вчені, дослідники цієї тематики та психологи переконані, що 75% розлучень відбуваються, через проблеми у спілкуванні. Непорозуміння через гроші, дітей і дуже багато інших проблем в подружжі можна вирішити саме через правильну комунікацію.

В сім’ї кожен повинен брати на себе 100% відповідальність. Ми дуже добре знаємо, що має робити наша половинка і одразу помічаємо, якщо вона не виконує певних обов’язків. Такий стан справ лише збільшує наші очікування до чоловіка/жінки і замість того, щоб будувати стосунки, ми їх руйнуємо. Ефективніше думати не «що чоловік/жінка не робить», а «що я можу зробити» і пам’ятати принцип, що «будь-яка зміна одного призводить до зміни іншого».

Звідси й рецепт щасливого подружжя. Ідеальна пара – та, яка хоче розвиватися, в якій кожен змінює себе і бере 100% відповідальність.

  • одним аспектом є те, що жінки бійців не можуть сприйняти того, що з війни чоловік повернувся іншою людиною. Не варто очікувати, що із зони АТО чоловік повернеться таким же, як і йшов туди. Так трапляється, що у екстремальній ситуації людина може проявляти зовсім невластиві їй риси характеру, і що найголовніше – вони можуть залишитися з нею і надалі. Дружини учасників АТО іноді кажуть, що «це зовсім не та людина, за яку я виходила заміж». Їм важко прийняти те, що чоловік змінився. Жінка не розуміє, що відбувається… Важливо розділити біль із чоловіком, тоді стосунки лише зміцняться. Приготуйтеся, що боєць повернувшись із зони бойових дій, - це вже інша людина, яка отримала унікальний досвід. Його треба прийняти разом з новими поглядами, знайомствами, проблемами, страхами і, можливо, проявами агресії. Повернення до мирного життя може затягнутися, але без любові, турботи. Пам'ятайте: людина, що пройшла війну, стала у сто разів сильніша, мудріша і досвідченіша. Він повернувся. Живий. Повернувся саме до вас. Усе інше - труднощі, які можна пережити, якщо ви націлені на те, щоб прожити з людиною щасливе життя.

Юлія Шпилевська

практичний психолог

Соціально-психологічного центру м. Славутич

(за матеріалами мережі Інтернет)

Категорія: Дорослі | Додав: spcenter (02.08.2018)
Переглядів: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Соцiально-психологiчний центр © 2018 Хостинг від uCoz
Хостинг від uCoz