Інформація
Пам'ятка бійцю

Меню

Пошук

Вітаю Вас, Гость · RSS 21.09.2020, 03:15

Головна» Публікації » Симптоми та попередження комп’ютерної залежності

Симптоми та попередження комп’ютерної залежності
На відміну від попередніх епох, сучасна характеризується поширенням культури розваг; зростанням індустрії дозвілля. В повсякденне життя швидко входять комп’ютери, зростає кількість людей, які вміють працювати з комп’ютерними програмами, в тому числі – грати в комп’ютерні ігри, спілкуватися в мережі Інтернет. Ігри для більшості користувачів знаходяться у числі перших програмних продуктів, якими вони навчилися оперувати, а досить часто вони є лише одними такими. Навчання у грі відбувається швидко, процес захоплює. Це добра психологічна розрядка, засіб для зняття напруги після роботи. На жаль, цей засіб досить часто перетворюється на самоціль, розвивається комп’ютерна залежність.
 
Що таке комп’ютерна залежність? Це нав’язливе бажання включити комп’ютер і нездатність його виключити. Основні її симптоми:
  • непереборне бажання пограти у комп’ютерну гру, програмувати для комп’ютера або виконувати іншу роботу на комп’ютері;
  • постійне очікування моменту, коли можна сісти за комп’ютер;
  • небажання відволіктися від праці або гри за комп’ютером;
  • пристрасть до пошуку інформації в мережі Інтернет;
  • надмірне захоплення інтернетсерфінгом, тобто переходами з сайта на сайт;
  • нав’язливе бажання грати в ігри по мережі, перевіряти свій комп’ютерний ящик для листів, захоплення чатами, форумами й соціальними мережами;
  • поганий настрій, роздратування і депресія в тому випадку, коли відсутня можливість сісти за комп’ютер;
  • нездатність спланувати час закінчення сеансу роботи або гри з комп’ютером;
  • за грою на комп’ютері забуваються домашні справи, службові обов’язки, навчання, зустрічі та домовленості; збільшення часу перебування у мережі до абсурдно довгого.
Комп’ютерна залежність небезпечна, наносить шкоду особистості. У людини, яка за власним бажанням прикута до комп’ютера, починаються проблеми з реальністю. Порушується соціальна адаптація, стає важко знаходити спільну мову і спільні теми з іншими людьми. Відбувається негативний вплив на навчальну, соціальну, робочу, сімейну, фінансову сфери діяльності. До психічних проблем додаються фізіологічні: головні болі, зміни тиску, біль в очах, ломота в костях. Багатогодинне находження перед монітором може викликати порушення зору, зниження імунітету, втомленість, безсоння. Крім того, довге перебування в сидячому положенні впливає на хребет, викликає біль у попереку й проблеми з поставою.
 
Причинами виникнення комп’ютерної залежності є: порушення процесів обміну інформацією, невдоволеність навколишнім, неможливість самовиразитися, порушення соціальної адаптації. Ігри та Інтернет надають залежній особі можливість відійти від реального життя, реалізувати свої бажання, відчути себе сильним, значимим, пережити якісно нові емоції.
 
Щоб попередити виникнення комп’ютерної залежності потрібно виховувати в дітях впевненість у собі, спонукати їх до самовираження. Батьки повинні підтримати дитину і допомогти їй розібратися із проблемами, які виникли. При цьому важливо не обмежувати дітей в їх діях, а пояснити їм, чому те чи інше захоплення не бажане. Абсолютно неправильним є критикувати дитину, яка проводить занадто багато часу за комп’ютером. Це може лише загострити проблему і віддалити дитину від батьків. Якщо дитина має ігрову залежність, намагайтесь зрозуміти її і певною мірою розділити її інтерес. Це не лише зблизить дитину з батьками, але і збільшить довіру дитини до них, вона буде діяти згідно із батьківськими порадами і ділитися з ними своїми проблемами.
 
Діти та підлітки мають потребу в самовираженні. Якщо вони не мають інших засобів для вираження своїх думок та енергії, вони звертаються до комп’ютерних ігор, які створюють ілюзію реальності безмежних можливостей, за які не потрібно нести відповідальність. Така ілюзія руйнівним чином впливає на психіку, гра стає втечею від проблем реального світу, спробою забутися. Такі підлітки досить низько оцінюють свій рівень самоконтролю, не відчувають в собі потягу до дружніх стосунків із оточенням.
 
Альтернативою такій залежності є збереження стосовно ігор та інших засобів розваг певної раціональної дистанції, самоконтролю, стримання ігрової стихії в рамках соціальних норм і правил, завдяки чому ці розваги можуть увійти до світу культури.
 
Шановні славутичани! Якщо ви потребуєте підтримки чи поради, якщо у вашому житті виникають проблеми, з вирішенням яких ви самостійно впоратися не можете – спеціалісти-психологи Соціально-психологічного Центру завжди готові допомогти вам.
 
Довідки за телефоном: 2-94-21
Адреса сайту: http://slavspc.at.ua/ 
Світлана Огарь, соціальний працівник
Соціально-психологічного Центру
 (за матеріалами преси).
Категорія: Підлітки, молодь | Додав: spcenter (19.03.2012)
Переглядів: 3896 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:
Соцiально-психологiчний центр © 2020 Використовуються технології uCoz
Використовуються технології uCoz